iFeature 5 - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Oops! That page cannot be found.
ja: おっと！そのページが見つかりません。

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching for it?
ja: 何もこの場所で発見されなかったように見えます。多分それを検索してみてください？

en: Category Archives: %s
ja: カテゴリー:

en: Tag Archives: %s
ja: アーカイブ:

en: Author Archives: %s
ja: 著者アーカイブ: %s

en: Daily Archives: %s
ja: %sのお知らせ

en: Monthly Archives: %s
ja: %sのお知らせ

en: Yearly Archives: %s
ja: %sのお知らせ

en: Archives
ja: お知らせ

en: Comment navigation
ja: コメント

en: Older Comments
ja: 古いコメント

en: Newer Comments
ja: 新しいコメント

en: &larr; Older Comments
ja: &larr;古いコメント

en: Newer Comments &rarr;
ja: 新しいコメント&rarr;

en: Comments are closed.
ja: コメントフィード

en: Permalink to %s
ja: パーマへ%s

en: Continue reading
ja: 続きを読む

en: Edit
ja: 編集

en: Pages:
ja: ページ:

en: Pages
ja: ページ

en: Categories
ja: 部類

en: WordPress
ja: ワードプレス

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ja: ワードプレスは、最先端のセマンティックパーソナルパブリッシングプラットフォームを搭載。

en: Pingback:
ja: ピンバック

en: (Edit)
ja: (編集)

en: says
ja: さんより:

en: Your comment is awaiting moderation.
ja: あなたのコメントは承認待ちです。

en: %1$s at %2$s
ja: %1$s %2$s

en: iFeature Responsive Drag and Drop WordPress Theme
ja: iFeatureレスポンシブドラッグアンドドロップワードプレステーマ

en: Logo
ja: ロゴ

en: iMenu Options
ja: iメニューのオプション

en: Menu Home Icon
ja: メニューホームアイコン

en: Published
ja: 発行者

en: size
ja: サイズ

en: Previous
ja: 前

en: Next
ja: 次

en: Post a comment
ja: コメントを投稿するにはログインしてください。

en: or leave a trackback
ja: かtrackbackを残す

en: Trackback URL
ja: トラックバックURL

en: Comments are closed, but you can leave a trackback
ja: コメント閉鎖されていますが、トラックバックを残すことができ

en: Trackbacks are closed, but you can
ja: トラックバックは閉じられていますが、次のことができます

en: post a comment
ja: コメントを投稿するにはログインしてください。

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
ja: 両方のコメントやトラックバックは現在閉鎖されています。

en: Nothing Found
ja: 何が見つかりました

en: Ready to publish your first post?
ja: 最初の投稿を公開する準備はできましたか？

en: Get started here
ja: ここで始める

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ja: 申し訳ありませんが、何も検索条件に一致するものがありません。いくつかの異なったキーワードで、もう一度やり直してください。

en: It seems we cannot find what you are looking for. Perhaps searching can help.
ja: それは、我々はあなたが探しているものを見つけることができないようです。おそらく、検索が役立ちます。

en: Search Results for: %s
ja: 検索結果: %s

en: Search
ja: 検索

en: Subscribe
ja: 購読

en: Entries (RSS)
ja: エントリ（のRSS）

en: Comments (RSS)
ja: コメント（RSS）
