iFeature 5 - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Oops! That page cannot be found.
pt: Oops! Essa página não pode ser encontrado.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching for it?
pt: Parece que nada foi encontrado no local. Talvez tente procurá-lo?

en: Category Archives: %s
pt: Arquivo da categoria: %s

en: Tag Archives: %s
pt: Arquivos da Tag: %s

en: Author Archives: %s
pt: Arquivos do Autor:%s

en: Daily Archives: %s
pt: Arquivos diários:%s

en: Monthly Archives: %s
pt: Arquivos Mensais:%s

en: Yearly Archives: %s
pt: Arquivos anual: %s

en: Archives
pt: Arquivo

en: Comment navigation
pt: Comentário de navegação

en: Older Comments
pt: Comentários mais antigos

en: Newer Comments
pt: Comentários mais recentes

en: &larr; Older Comments
pt: &larr; Comentários Anteriores

en: Newer Comments &rarr;
pt: Comentários recentes &rarr;

en: Comments are closed.
pt: Comentários encerrados.

en: Permalink to %s
pt: Permalinks

en: Continue reading
pt: Continuar lendo

en: Edit
pt: Editar

en: Pages:
pt: Páginas

en: Pages
pt: Páginas

en: Categories
pt: Categorias

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
pt: Criado com WordPress, plataforma de publicação pessoal sem&acirc;ntica de vanguarda.

en: (Edit)
pt: (Editar)

en: says
pt: diz

en: Your comment is awaiting moderation.
pt: Seu comentário está aguardando moderação.

en: %1$s at %2$s
pt: %1$s às %2$s

en: iFeature Responsive Drag and Drop WordPress Theme
pt: iFeature arrastar e soltar Responsive WordPress Tema

en: Logo
pt: Logotipo

en: iMenu Options
pt: Opções iMenu

en: Menu Home Icon
pt: Menu Home Ícone

en: Published
pt: Publicado

en: size
pt: Tamanho

en: Previous
pt: anterior

en: Next
pt: próximo

en: Post a comment
pt: Enviar um comentário

en: or leave a trackback
pt: ou deixar um trackback

en: Comments are closed, but you can leave a trackback
pt: Comentários estão fechados, mas você pode deixar um trackback

en: Trackbacks are closed, but you can
pt: Trackbacks estão fechados, mas você pode

en: post a comment
pt: Enviar um comentário

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
pt: Tanto pings como comentários não são permitidos de momento.

en: Nothing Found
pt: Nada Encontrado

en: Ready to publish your first post?
pt: Pronto para publicar o seu primeiro post?

en: Get started here
pt: Comece aqui

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pt: Desculpe, mas nada foi encontrado termos de pesquisa. Por favor, tente novamente com algumas palavras-chave diferentes.

en: It seems we cannot find what you are looking for. Perhaps searching can help.
pt: Parece que não consegue encontrar o que está procurando. Talvez em busca pode ajudar.

en: Search Results for: %s
pt: Resultados da busca por: %s

en: Search
pt: Busca

en: Subscribe
pt: Inscrever

en: Entries (RSS)
pt: Posts (RSS)

en: Comments (RSS)
pt: Comentários (RSS)
