newp - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Day: %s
it: giorno/i

en: Month: %s
it: mese/i

en: Year: %s
it: anno/i

en: Images
it: Immagini

en: Videos
it: Video

en: Quotes
it: Citazioni.

en: Links
it: Collegamenti

en: Archives
it: Archivi

en: &larr; Older Comments
it: &larr; Commenti più vecchi

en: Newer Comments &rarr;
it: Commenti più recenti &rarr;

en: Pages:
it: Pagine:

en: Edit
it: Modifica

en: Sidebar
it: Colonne:

en: Skip to content
it: Vai ai contenuti

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
it: <span class="meta-nav">&larr;</span> {0}%s{/0}

en: Nothing Found
it: Nessun risultato

en: Title
it: Titolo

en: Url
it: URL

en: Twitter Username
it: Twitter username

en: Support
it: Supporto

en: Search Results for: %s
it: Risultati per:  &ldquo;%s &rdquo;

en: Meta
it: La

en: Page %s
it: Pagina %e

en: Clear
it: Elimina

en: Default
it: Predefinito

en: Select Color
it: Seleziona colore

en: Options saved.
it: Opzioni salvate

en: Upload
it: Carica

en: Remove
it: Rimuovi

en: No Repeat
it: Nessuna ripetizione

en: Top Right
it: in alto a destra

en: Normal
it: Normale

en: Italic
it: italic

en: Bold
it: Grassetto

en: <span class="meta-nav">&larr;</span>
it: <span class="meta-nav">&larr;</span> {0}%s{/0}

en: Your comment is awaiting moderation.
it: Il tuo commento è in attesa di moderazione.
